Koncert mladých talentů

Program

Programu koncertu, který se uskuteční v evangelickém kostele v Bohuslavicích, zahrnuje skladby Johanna Sebastiana Bacha, Niccoly Paganiniho, Fernanda Sora, Joaquina Rodriga a Johna Wiliama Duarteho. Během nich oba mladí umělci jistě přesvědčí posluchače o svém nesporném talentu.

 

Interpreti

Martin Zdvihal (2005) začal hrát na housle v šesti letech pod vedením své babičky Miloslavy Zdvihalové na ZUŠ Pardubice, Havlíčkova. Ještě jako žák se třikrát stal laureátem ústředního kola soutěže základních uměleckých škol, získal také 3. místo na mezinárodní soutěži Les Cles d' Or.

V současné době je studentem 4. ročníku pardubické konzervatoře ve třídě MgA. Ivy Svobodové Kramperové. Opakovaně se zúčastnil letní Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích. Mezi Martinovy největší úspěchy patří vítězství v mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě v dubnu letošního roku. Kromě hudby jsou jeho velkou zálibou staré motocykly.

 

Tobiáš Krpec se narodil roku 2006 v Praze. Na kytaru začal hrát ve svých devíti letech, kdy nastoupil do třídy Manuely Hrajnohové na Základní umělecké škole Ilji Hurníka v Praze 2.

Brzy se začal účastnit kytarových soutěží a jeho prvním velkým úspěchem byl titul absolutního vítěze soutěže PRAGuitarra Clásica 2021 a dále 3. ceny ve Forum Gitarre Wien ve stejném roce a na mezinárodním kytarovém bienále v Kutné Hoře v roce 2022. Ve stejnou dobu také vystupoval jako sóĺista s komorním smyčcovým orchestrem Fénix pod taktovkou Jitky Vaňourkové.

Nyní studuje prvním rokem na pardubické konzervatoři ve třídě doc. MgA. Petra Saidla.Pod jeho vedením přidal další dva úspěchy na mezinárodních kytarových soutěžích: absolutní vítěz v polských Katowicích, 1. místo a cenu EMCY (evropské unie hudebních soutěží pro mládež) v německém Výmaru.

 

Vstupenky

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal nebo on-line na www.ticketportal.cz. V prodeji budou také přímo v místě koncertu.

 

 

Partneři festivalu

Festival F. L. Věka 2023 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury a Královéhradeckého kraje. Od počátku projekt významně podporuje město Dobruška a dlouhodobě také mezinárodně úspěšná společnost Servisbal Obaly, která letos slaví 30 let od svého založení.

Partnerem 13. ročníku festivalu se stal dobrušský pivovar Rampušák.