Krása vrcholného baroka

Program

Program koncertu k 300. výročí stavitele tohoto překrásného kostela je sestaven nejen z děl skladatelů italského a "českého" baroka, tedy Vivaldiho a Františka Ignáce Antonína Tůmy,  rodáka z nedalekého Kostelce nad Orlicí.

Doplňuje ho také novější hudba, která je ovšem inspirována hudbou starou. Respighiho Staré tance jsou v podstatě transkripcí loutnových tabulatur z 16. a 17. století, jen s novějším hudebním jazykem a harmonií. Také v případě skladby, pod kterou je podepsán Britten, se sice jedná o hudbu 20. století, jež však vychází z barokních tanců. Napovídají tomu i názvy vět - Bourée a Saraband.  

 

Interpreti

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé), komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků byl založen v roce 2004 a v příštím roce tedy oslaví dvacet úspěšných let na hudební scéně.

Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár zahrnuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů.

Ansámbl je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, mimo to pořádá vlastní abonentní řady koncertů a spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží.

 

Vstupenky

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal nebo on-line na www.ticketportal.cz. V prodeji budou také přímo v místě koncertu.

 

Festivalový autobus

Pro majitele ABO vstupenek (popř. vstupenek) je připraven zdarma festivalový autobus.

16.00 Dobruška, autobusové nádraží

16.10 Dobruška, Laichterova – Deštné v Orlických horách

a zpět

 

Partneři festivalu

Festival F. L. Věka 2023 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury a Královéhradeckého kraje. Od počátku projekt významně podporuje město Dobruška a dlouhodobě také mezinárodně úspěšná společnost Servisbal Obaly, která letos slaví 30 let od svého založení.

Partnerem 13. ročníku festivalu se stal dobrušský pivovar Rampušák.