Krása zpěvu a varhan

Nadějná sopranistka Eliška Tomeňuková, vítězka několika soutěží se představí v rodném městě, kde na místní ZUŠ získala umělecké základy pro svoji pěveckou kariéru. Nákladně obnovený královský nástroj v klášterním kostele Narození Páně v Opočně rozezní Irena Chřibková.

 

Program

Na programu koncertu jsou díla barokních mistrů Pachelbela, Händela, Bacha nebo Zipoliho, dále si posluchači jistě vychutnají skladby Wolfganga Amadea Mozarta i jeho otce Leopolda.

 

Interpretky

Irena Chřibková se řadí mezi nejvýraznější varhaníky své generace. Jako titulární varhanice a ředitelka kůru baziliky sv. Jakuba v Praze zde založila prestižní Mezinárodní varhanní festival a další cykly. Po studiích na kroměřížské konzervatoři, pražské AMU a v Paříži absolvovala úspěšně několik interpretačních soutěží. Koncertovala v celé Evropě, Japonsku, Rusku, Islandu, Izraeli a USA. Spolupracuje s předními zpěváky a instrumentalisty. Její diskografie obsahuje především skladby české a francouzské varhanní literatury.

 

Opočenská rodačka sopranistka Eliška Tomeňuková navštěvovala od šesti let ZUŠ Opočno, kde studovala hru na akordeon i sólový zpěv. Od roku 2016 studovala na Konzervatoři Pardubice, první tři roky pod vedením MgA. Radky Rubešové a od čtvrtého ročníku ve třídě Mgr. Jarmily Chaloupkové. Účastnila se řady masterclass se známými pěvci, např. Kateřinou Kněžíkovou, Simonou Houda Šaturovou, Margreet Honig, Vladimírem Chmelou a dalšími. V lednu byla přijata na AMU v Praze. Mezi své úspěchy řadí první místo z umělecké soutěže Allegro z ledna 2020. V loňském roce se zúčastnila on-line soutěže Pražský pěvec, kde zvítězila a dostala též cenu Milady Šubrtové za nejlepší ženský výkon.

 

Vstupenky

Vstupenky jsou v předprodeji v celostátní prodejní síti Ticketportal a on-line na www.ticketportal.cz

Zakoupit je bude možné i přímo na místě před koncertem.