Kvarteto Apollon a italský klarinetista

Řadu tří říjnových koncertů XII. ročníku Festivalu F. L. Věka zahájí Kvarteto Apollon a italský klarinetista Claudio Mansutti, kteří vystoupí v historických prostorách loveckého sálu zámku v Kvasinách. Koncert se koná v sobotu 8. října od 17 hodin.

 

O programu

Program tvoří dvě skladby – Kvintet pro klarinet, dvoje housle, violu a violoncello A dur, KV 581 Wolfganga Amadea Mozarta a Kvintet pro dvoje housle, violu a dvě violoncella C dur, op. 163 /D. 956/ Franze Schuberta, který se narodil před 225 lety a je označován za otce romantismu.

 

O interpretech

Kvarteto Apollon a Claudio Mansuttise vrací na Festival F. L. Věka po šesti letech. Soubor pravidelně vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí a je též vyhledáván mnohými producenty domácích i zahraničních popových a rockových skupin.

Soubor spolupracoval a nadále spolupracuje s řadou českých skladatelů jak v oblasti klasické hudeb (Zdeněk Lukáš, Pavel Trojan, Otomar Kvěch, Juraj Filas), tak v oblasti jazzu (Karel Růžička, Emil Viklický), kteří mu svá díla v mnohých případech věnovali.

 

Claudio Mansutti zvítězil na pěti soutěžích komorní hudby v Itálii a dalších evropských zemích. Jako sólista vystoupil s orchestry v Klagenfurtu, se Zagreb Radio and Television Orchestra, komorními orchestry Diapason Ensemble nebo Gorizia. Jedenáct let byl ředitelem Teatro Luigi Bon v Udine. V roce 2001 obdržel ocenění Moret d ’aur za osobní přínos regionu Friuli Venezia Giulia v oblasti kultury.