Loutna česká a varhanní slavnost

Program

Po několika letech přijede opět na Festival F. L. Věka soubor  Ensemble Inégal se svým dirigentem Adamem Viktorou, ansámbl s evropským renomé díky vysoce ceněným koncertům a CD nahrávkám, který se stal synonymem pro objevy z odkazu dalšího geniálního českého barokního skladatele, Jana Dismase Zelenky.

Letos si v jeho podání posluchači budou moci vychutnat Loutnu českou, cyklus třinácti písní Adama Václava Michny z Otradovic, který byl vydán v roce 1653 (tedy již před úctyhodnými 370 lety) a patří mezi nejznámější české barokní skladby.

 

První říjnovou neděli rozezní v klášterním kostele Narození Páně v Opočně nedávno kompletně obnovené varhany Ireneusz Wyrwa, polský varhaník a profesor Univerzity F. Chopina ve Varšavě, který vystupuje jako sólista nebo komorní hráč doma i v zahraničí. Spolu s ním se představí violoncellistka Alena Šístková, nositelka ocenění z několika mezinárodních soutěží, jež je v současné době členkou Komorní filharmonie Pardubice.

Pestrý  koncertní program zahrnuje především skladby velikánů baroka, nechybí však ani Sonáta pro sólové violoncello Györge Ligetiho.      

 

Oba koncerty začínají v 17 hodin.

 

Vstupenky

Vstupenky jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal nebo on-line na www.ticketportal.cz. Lze je zakoupit také přímo v místechobou koncertů.