Předprodej vstupenek na 12. ročník Festivalu F. L. Věka zahájen

Přípravy festivalu F. L. Věka 2022 jsou v plném proudu. Zveřejnění programu vyvolalo značný ohlas a zájem posluchačů, a tak byl zahájen předprodej vstupenek na všechny koncerty.

 

Vstupenky a ABO vstupenky

Vstupenky jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal nebo on-line na www.ticketportal.cz. Pro usnadnění lze najít odkaz k nákupu on-line také na www.mhf-vek.cz v záložce Program.

Oblíbené ABO vstupenky, které zahrnují devět koncertů (vyjma prologu) a zaručují majiteli vyhrazené místo v koncertních sálech a prostorách, se do 31. srpna prodávají v Informačním centru v Dobrušce.

 

O programu

Program Festivalu F. L. Věka 2022 tvoří deset koncertů. Prolog se uskuteční již 6. srpna v rámci 31. ročníku Svátků skla - Tavení skla dřevem. Na varhanní pozitiv v kostele sv. Máři Magdalény v Deštném v Orlických horách zahraje Petr Čech, spolu s ním vystoupí sopranistka Marie Fajtová a trumpetista Marek Zvolánek, člen Ten of The Best.

Hlavní část programu pak proběhne v měsících září a říjen. Motto festivalu „Znamenitá dramaturgie – špičkoví sólisté - mimořádné zážitky“ naplňuje 12. ročník vrchovatě, o čemž svědčí např. koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Petrem Popelkou a vynikajícím houslistou Josefem Špačkem ve výrobních prostorách společnosti Koenig & Bauer Grafitec v Dobrušce, disponujících velice kvalitní akustikou. Nevšední zážitek z hudby Bedřicha Smetany a Ludwiga van Beethovena jistě umocní kolekce fotografií nazvaná Kupkův kraj, již při této příležitosti vystaví dvorní festivalový fotograf Honza Ježdík.

Premiérově na festivalu vystoupí Duo Siempre Nuevo, tedy kytaristé Patrick Vacík a Matěj Freml, dále Collegium Stivinum v čele s kontrabasistou a dirigentem Indi Stivínem nebo virtuózní cimbálový orchestr Marka Baloga, který 23. října zakončí letošní ročník ve Společenském domě v Solnici. Tento soubor spolu s italským klarinetistou Claudiem Mansuttim, jenž rozezní lovecký sál zámku v Kvasinách s Kvartetem Apollon, dodá hudební přehlídce mezinárodní punc.

Řadu koncertů vítězů hudebních soutěží rozšíří tentokrát sopranistka Eliška Tomeňuková, která se představí tzv. domácímu publiku v klášterním kostele Narození Páně v Opočně. Na skvěle restaurované varhany ji doprovodí Irena Chhřibková.

Posluchači se dále mohou těšit na Vivaldiho Čtvero ročních období v podání Ivy Kramperové a souboru Barocco sempre giovane s mluveným slovem hraběte Františka Kinského, na klavírní koncert Frederyka Chopina v provedení Jana Simona a Heroldova kvarteta nebo argentinské tango Astora Piazolly v podání akordeonisty Ladislava Horáka a houslisty Jaroslava Svěceného.

Zkrátka příznivci krásné hudby a majitelé vstupenek se mají opět na co těšit!

 

Partneři

Festival F. L. Věka 2022 se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury a Královéhradeckého kraje.

Projekt získal Trvalou záštitu Rady Královéhradeckého kraje na období 2022-2025.

Od počátku festival významně podporuje město Dobruška a dlouhodobě také úspěšná společnost Servisbal Obaly. Poděkování za možnost koncertu patří vedení společnosti Koenig & Bauer Grafitec a všem městům i obcím, kam letošní festival zavítá.