První zářijový víkend ve znamení Festivalu F. L. Věka

Šest koncertů, šest jistě výjimečných hudebních podvečerů, z toho tři premiérové z pohledu vystupujících interpretů a jeden velký návrat, to bude měsíc září v rámci 12. ročníku Festivalu F. L. Věka. První víkend zahrnuje hned dva koncerty.

 

Argentinské tango Astora Piazzolly

V sobotu 3. září zavítá festival do již tradiční destinace – Přepych. Pro posluchače je připraven nevšední zážitek v podobě zajímavé kombinace zvuku akordeonu a houslí. V kostele sv. Prokopa zazní emotivní argentinská tanga Astora Piazzolly v podání známého houslisty Jaroslava Svěceného a jednoho z nejlepších českých akordeonistů Ladislava Horáka. Posluchačsky velice atraktivní program plný temperamentní, lyrické a hlavně krásné hudby uznávaného jihoamerického skladatele, od jehož smrti uplynulo 30 let a který se již během života zařadil k nejhranějším autorům všech dob, přiblíží průvodním slovem rodák z Hradce Králové Jaroslav Svěcený.

 

Poklady české a španělské kytary

V neděli 4. září rozezní interiér jedné z nejkrásnějších staveb Podorlicka – kostelíka Sv. Ducha v Dobrušce - dvojice vynikajících kytaristů Patrick Vacík a Matěj Freml alias Duo Siempre Nuevo, které letos slaví 15 let od svého vzniku. Siempre Nuevo, jež bude mít na festivalu premiéru, interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce a to vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu od baroka až po soudobé skladatele. V romantickém prostředí se duo představí s programem poklady české a španělské kytary.

 

Vstupenky

Vstupenky jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal nebo on-line na www.ticketportal.cz. Pro usnadnění lze najít odkaz k nákupu on-line také na www.mhf-vek.cz v záložce Program. V prodeji budou také přímo v místě obou koncertů.