Sborové umění

Program

Koncert je věnován životnímu jubileu zakladatele Českého filharmonického sboru Brno a jeho sbormistra Petra Fialy. Posluchačsky atraktivní program zahrnuje skladby českých klasických autorů Fibicha a Dvořáka. Nechybí meditativní Brucknerova moteta, s kterými jubilující Petr Fiala zažil coby sbormistr snad největší životní úspěch, když za jejich nahrávku získal sbor v roce 2007 prestižní evropskou cenu Echo Klassik. Na úplný závěr zazní skladba GratiaMusaTibi(pro soprán a smíšený sbor) z pera Petra Fialy.  

 

Interpreti

Český filharmonický sbor Brno, založený v roce 1990, představuje špičku v oboru sborového umění v českém i mezinárodním kontextu. Odborná kritika oceňuje především kompaktní zvuk a širokou škálu výrazových prostředků, jimiž disponuje. Těleso vystupuje na prestižních evropských festivalech a významných koncertech, vždy dokáže zaujmout mimořádným hudebním cítěním.

Za úspěchy sboru stojí jeho zakladatel, sbormistr a ředitel Petr Fiala, který se sbormistrovské a dirigentské činnosti věnuje bezmála šedesát let. Zároveň je autorem dvou set skladeb - jednu z nich uslyší také návštěvníci festivalového koncertu, během něhož se ujme dirigentské taktovky druhý dirigent sboru Joel Hána.

 

Vstupenky

Vstupenky jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal, v informačním centru v Novém Městě nad Metuji nebo on-line na www.ticketportal.cz. Lze je zakoupit také přímo v místechobou koncertů.