Vivaldiho Čtvero ročních období

Festival F. L. Věka pokračuje v neděli 11. září od 17 hodin v evangelickém kostele v Bohuslavicích. Jednu ze světově nejznámějších skladeb – Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho zahraje houslistka Iva Kramperová spolu se souborem Barocco sempre giovane, sonety, objasňující, co v duchu každého období měla hudba evokovat, přednese František Kinský.

 

O interpretech

Iva Kramperová, absolventka Hudební fakulty AMU v Praze, je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou, spolupracuje s osobnostmi jako Václav Hudeček, Jiří Bárta, Ivan Ženatý, Barbara Maria Willi, Radek Baborák, Alfréd Strejček, Václav Vonášek a řadou dalších. Hru na housle studovala na pardubické konzervatoři, pražské AMU a účastnila se řady interpretačních kurzů. Obdržela několik soutěžních ocenění, stala se stipendistkou firmy Yamaha a laureátkou Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka. Spolupracuje s významnými orchestry a je profesorkou houslové hry na Konzervatoři Pardubice.

 

 

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé), komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár zahrnuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, dobře ho znají i příznivci Festivalu F. L. Věka. Barocco sempre giovane pořádá vlastní abonentní řady koncertů a spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží.

 

 

František Kinský během svého aktivního života vystřídal řadu zaměstnání, pracoval jako projektant, asistent produkce a režie v České televizi a pak na dlouhý čas zakotvil u reklamy, nejdříve jako vedoucí oddělení film, rozhlas, televize v reklamním podniku Merkur, po revoluci jako kreativní ředitel v českých pobočkách nadnárodních reklamních agentur Lintas a Ogilvy. V roce 2004 převzal správu restituovaného rodinného majetku v Kostelci nad Orlicí, kterou vykonává dosud. V roce 2010 byl zvolen do městského zastupitelstva v Kostelci, v roce 2012 do krajského zastupitelstva v Hradci Králové a v roce 2014 se stal starostou města Kostelec nad Orlicí. Je znám jako průvodce oblíbeného dokumentárního pořadu Modrá krev.

 

Vstupenky

Vstupenky jsou k dispozici v celostátní prodejní síti Ticketportal nebo on-line na www.ticketportal.cz. V prodeji budou také přímo v místě koncertu.