15. 8. v 17.00 - Bohuslavice, evangelický kostel

Jaroslav Svěcený – housle
Ladislav Horák - akordeon

Koncert argentinského tanga ke 100. výročí narození Astora Piazzolly

Posluchačsky velice atraktivní program plný temperamentní, lyrické a hlavně krásné hudby uznávaného skladatele Astora Piazzolly (1921-1992) zahraje a průvodním slovem přiblíží houslista Jaroslav Svěcený.

 

Rodák z Hradce Králové studoval na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění u profesorů Františka Pospíšila a Václava Snítila. Je považován za proslulého popularizátora houslové hry a jako dramaturg vede několik festivalů. V roce 1996 převzal cenu Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost a roku 2010 převzal od hlavy státu Zlatou plaketu prezidenta republiky. Působí také jako uznávaný soudní znalec historie a stavby houslí.

 

Ladislav Horák je akordeonista a pedagog Pražské konzervatoře, kde působí jako zástupce ředitele. Založil a provedl řadu projektů, které byly zaznamenány v médiích i na zvukové nosiče, jako je naše první koncertní tango kvinteto Bona Fide Tango (disk MisteriodelÁngel a spolupráce se zpěvačkou Soňou Červenou), Vivat tango (s violoncellistou Petrem Nouzovským – vítězství v soutěži Violoncello Fundation v New Yorku).

:

 

Koupit vstupenky